Chiptuning

Co je chiptuning?

Chiptuning je optimalizace parametrů uložených v paměti řídicí jednotky motoru, kterou používá většina moderních automobilů. Změnou datových polí v paměti řídicí jednotky dosáhneme okamžitého zvýšení výkonu a točivého momentu a ve většině případů i snížení spotřeby.

Proč chiptuning?

Charakteristické pole v řídící jednotce je výsledkem kompromisu prakticky pro celý svět. V různých zemích jsou různě přísné normy pro emise, nekvalitní palivo. Automobily jsou vyráběné v mnohotisícových sériích a toto charakteristické pole je nastavené tak, aby vozidla vyhovovala normám ve všech zemích. Využitím všech skrytých rezerv je pro výrobce nezajímavé z hlediska minimalizování nákladů sériové výroby. Dokážeme upravit sériový software s ohledem na životnost motoru s nárůstem 15-25% výkonu.

Proč chipovat u nás?

 • Diagnostikujeme vozidlo!!!
  Před úpravou i po úpravě je nutné udělat diagnostiku motoru, přečtení poruch a logování během jízdy. Pouze takto se dá zjistit, jestli komponenty motoru pracují správně (turbo, vstřikování, snímač tlaku, …).
 • Kvalitní nastavení
  Upravujeme vždy na základě originálního softwaru v ŘJ a modifikujeme data dle stavu Vašeho vozidla. Imobilizér tak i ostatní nastavení zůstanou nezměněná. Originál softwaru zůstává v naší databance, pro případ uvedení ŘJ do originálního stavu na žádost zákazníka.

Doporučujeme!!!!

 • Dodržujte pravidelné výměny oleje a používejte pouze kvalitní oleje. V žádném případě nepřekračujte intervaly výměny oleje, naopak doporučujeme intervaly zkrátit.
 • Pravidelně vyměňujte vzduchový filtr při každé výměně oleje.
 • Pravidelně kontrolujte stav chladící kapaliny a udržuje její množství v optimálním stavu.
 • Nejezděte s vozidlem stále na plný výkon – s pedálem plynu na podlaze.
 • Nevyužívejte zvýšený výkon, pokud motor nemá potřebnou teplotu (90°C).
 • Vyvarujte se častému rozjíždění na plný výkon.
 • Kontrolujte tlak vzduchu v pneumatikách pro dosažení optimální spotřeby a jízdních vlastností.
 • Při dlouhotrvající jízdě nebo agresivnější jízdě nechejte vozidlo několik minut běžet na volnoběh, z důvodu dochlazení motoru a turba.

Povinnost informovat o provedených změnách na vozidle (například odstranění filtru pevných částic, chiptuning, zabarvení skel, xenonová světla atd.)
Dle novely zákona bude muset servis při každém zásahu, kterým vozidlo ztrácí technickou způsobilost, informovat písemnou formou zákazníka, že jeho vozidlo tímto ztratí technickou způsobilost pro jízdu na pozemních komunikacích. Pokud tak neučiní, bude mu hrozit sankce až 500 tisíc korun.

Provozovatel mnohdy argumentuje faktem, že nevěděl o tom, že jím objednaná úprava vozidla je zásah do technické způsobilosti.

Nemusí se jednat pouze o demontáž filtru pevných částic, ale také např. o výměnu brzdového systému za sportovní provedení, montáž sportovních ochranných rámů, aerodynamických křídel, zabarvení skel a obecně další úpravy vozidel za použití dílů určených výhradně pro sportovní účely.

Jakákoliv úprava vozidla, která zasáhne do schválených technických parametrů vozidla, je nelegální. Obecně je zásah, po kterém vozidlo ztrácí způsobilost, každý, při němž byly provedeny takové změny, kdy stav vozidla je v rozporu s provedením, které bylo schváleno.