Měření výkonu

Pro širokou veřejnost provádíme přesné měření výkonu vozidel na profesionální válcové zkušebně MOTOCOMTEST.
Měření výkonu je na vlastní odpovědnost zákazníka, neručíme a ani nemůžeme za stav bržděného vozidla!!!!

Jednoosá válcová zkušebna je konstruovaná pro měření vozidel s předním náhonem nebo zadním náhonem a 4×4 pouze se systémem HALDEX s elektronicky odpojitelným náhonem zadní nápravy.O chlazení výkonově zatíženého vozu se v průběhu měření starají výkonné ventilátory s kapacitou 22 000 m3/hod.

Měřením zjistíme hodnoty výkonu, kroutícího momentu a průběh těchto hodnot v celém pásmu otáček motoru znázorněný na přehledném grafu, který je součásti protokolu o měření.

Toto měření je vhodné zejména pro majitelé různých tuningových a sportovních vozů, kde se dá s velkou přesnosti zjistit nárůst popřípadě úbytek výkonu po instalaci různých filtrů a kitů sání, úprav výfukových částí a jiných zásahů do motoru. Připravujeme do budoucna také měření výkonů motocyklů a terénních čtyřkolek.

Měřením lze zjistit i velmi nepatrné negatívní odchylky chodu motoru, jenž jsou v některých případech nezjistitelné klasickými diagnostickými metodami, způsobené například častými závadami vstřikovačů, popřípadě některou z komponent elektronického systému řízení motoru, například váhy vzduchu, lambda sondy a jiných..

Měření výkonu vozidla probíhá ve třech základních fázích.

  • V první části po nájezdu vozidla na rotor a pevným ukotvením pásy se provádí takzvaná kalibrační zkouška převodového poměru pro zpřesnění samotného měření.
  • V další části po zahřátí motoru na provozní teplotu probíhá dynamické měření, kdy se na předposlední převodový stupeň akceleruje z volnoběžných až do maximálních výrobcem povolených otáček.
  • Nakonec se provede doběhová zkouška a počítač vyhodnotí na základě naměřených hodnot graf o průběhu výkonu a kroutícího momentu.

Provozní podmínky na válcové zkušebně:

Doporučujeme před příjezdem na válcovou zkušebnu zkontrolovat provozní kapaliny a tlak v pneumatikách. Stav agregátu by neměl vykazovat vady, při měření bude maximálně zatěžován !!!Je potřeba mít natankováno minimálně do poloviny nádrže.


Měření výkonu na válcové brzdě

Měření výkonu na válcové brzdě Cena Akční cena
Dvojnásobné měření výkonu při úpravě software v ceně ladění -
Samostatné měření výkonu 1 200,- -
Pronájem válcové zkušebny 2 500,- / hod -